Europski prvak 'ubio' i Cedevitu i nadu!

Košarkaši Cedevite uvjerljivo su poraženi u 9. kolu skupine C Eurolige od aktualnog europskog prvaka Olympiacosa te su time izgubili i matematičke šanse za plasman u Top 16 kolo prije kraja.

6.12.2012.
20:47
VOYO logo

Na parketu dvorane Dražena Petrovića bilo je 84:62 za momčad iz Pireja.

Na poluvremenu je Cedevita zaostajala tek tri koša (37:40), ali je u nastavku posve posustala. Tek dvojica igrača zagrebačkog sastava ostvarila su dvoznamenkaste učinke po broju koševa, Vlado Ilievski (14) i Bracey Wright (11), dok se Miro Bilan istaknuo s 11 skokova (5 ofenzivnih).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kod gostiju su četvorica igrača ostvarila dvoznamenkaste učinke, a predvodio ih je kapetan Vassilis Spanoulis sa 14 koševa, 5 skokova i 5 asistencija. Stratos Perperoglou ubacio je 12 koševa, Georgios Printezis 11, a Kyle Hines 10 koševa.

Olympiacosu je ovo bila šesta uzastopna euroligaška pobjeda, a u tom su intervalu dva puta slavili protiv Cedevite. Podsjećamo, u 4. kolu je Cedevita tijesno izgubila u Pireju 79:77 ispustivši veliku priliku za trijumf.